W dniach 12–23 października odbyła się XVIII edycja Kampanii Białych Serc - Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy, która od początku obrała symbol papierowych serduszek. Białe serca nie tylko stały się symbolem wolności każdego człowieka od narkotyków i innych uzależnień, ale także uznane zostały za symbol pamięci o wszystkich ofiarach uzależnień.
Zespół Szkół im. B. Prusa po raz kolejny przystąpił do akcji. W oknach budynku szkoły pojawiły się białe serca, wycięte i przyklejone przez uczniów naszej szkoły.
Hasło tegorocznej XVIII Kampanii Białych Serc brzmi „WŁĄCZ ALARM”. W tym roku głównym tematem jest uzależnienie od telefonów komórkowych, ale jak co roku w ramach Kampanii poruszane są tematy innych zagrożeń - innych uzależnień.
Uczniowie klas II, III i IV w zawodzie technik reklamy zaprojektowali plakaty, których głównym tematem jest fonoholizm – uzależnienie od telefonu. W szkole odbyła się także pogadanka z policją, której celem było przestrzeganie młodzieży przed jakimkolwiek hejtowaniem w Internecie. Skutki hejtu dla ofiary są długofalowe i wieloaspektowe, ale także dla samego sprawcy mogą być bardzo dotkliwe pod względem prawnym jak i emocjonalnym oraz społecznym. Cenne informacje na temat hejtu przekazała młodzieży mł. asp. Magdalena Bielińska z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Kolejnym działaniem w ramach Kampanii Białych Serc był trening samoobrony, przeprowadzony przez naszego nauczyciela wychowania fizycznego, ale przede wszystkim Prezesa Klubu Sztuk Walki „SENSHI” – Sensei Marcina Dąbrowskiego, który jest jednym z najbardziej utytułowanych instruktorów w naszym regionie. Trening samoobrony pozwala nabrać pewności siebie i sprawić, że osoby doświadczające przemocy psychicznej/fizycznej postanowią walczyć o siebie i najbliższych. Ostatnim działaniem było spotkanie z panem Piotrem Socharskim, ratownikiem pułtuskiego WOPRu, który zaprezentował uczniom pierwszą pomoc w stanach zagrożenia życia ze szczególnym przesłaniem, jak nie być obojętnym i jak pomagać ludziom potrzebującym pomocy w czasie zimy. Podzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem w zakresie ratowania zdrowia i życia ludzi.
Szkolny koordynator - Jolanta Siuda