Aktualności

        • Powierzenie stanowiska dyrektora
          • Powierzenie stanowiska dyrektora

          • 2 czerwca 2026 r. w Starostwie Powiatowym w Pułtusku odbyło się postępowanie konkursowe na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku, w wyniku którego na stanowisko dyrektora wybrana została Pani Ilona Anna Kołodziejska.

            Zarząd Powiatu na posiedzeniu w dniu 19 czerwca 2026 r., na podstawie art. 63 ust. 1 i ust. 21 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, powierzył Pani Ilonie Annie Kołodziejskiej stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku od 28 sierpnia 2026 r. do 31 sierpnia 2030 r. (Uchwała Nr 443/2026 Zarządu Powiatu w Pułtusku z dnia 19 czerwca 2026 r. w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku).

            Pani Ilona Anna Kołodziejska spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce. Jest nauczycielem dyplomowanym z szesnastoletnim stażem pracy pedagogicznej, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego – Wydziału Polonistyki na kierunku filologia polska w specjalności literaturoznawczo – językoznawczej. Obecnie pracuje w I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie na stanowisku nauczyciela języka polskiego.

            Pani Dyrektor gratulujemy i życzymy wielu sukcesów, wytrwałości oraz satysfakcji z pełnienia powierzonej funkcji.

            Wydział Rozwoju i Promocji

            Starostwo Powiatowe w Pułtusku

        • Słodki poczęstunek od uczniów szkoły branżowej
          • Słodki poczęstunek od uczniów szkoły branżowej

          • 19 czerwca 2026 r. tegoroczni absolwenci Branżowej Szkoły I Stopnia podziękowali swoim nauczycielom:

            W imieniu klas trzecich serdecznie dziękujemy za te trzy lata wspólnej nauki, wsparcie, cierpliwość i przekazaną wiedzę. Nie zawsze było łatwo, zdarzały się trudniejsze chwile, ale właśnie dzięki nim wynosimy stąd nie tylko doświadczenie zawodowe, ale także wiele wspomnień i cennych lekcji na przyszłość.

            Każdy z nas pójdzie teraz swoją drogą, jednak na pewno będziemy z sentymentem wspominać czas spędzony w tej szkole. Dziękujemy za wszystko i życzymy wielu sukcesów oraz kolejnych wspaniałych uczniów. Prosimy również o przyjęcie tego słodkiego poczęstunku jako wyraz naszej wdzięczności.”

            Wychowawcami klas kończących Szkołę Branżową I stopnia są p. Marcin Dąbrowski i p. Tomasz Kowalski.

        • Bezpieczeństwo nad wodą
          • Bezpieczeństwo nad wodą

          • 19 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Pułtuskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które poświęcone było zasadom bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

            Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jak odpowiedzialnie korzystać z kąpielisk, dlaczego należy wybierać miejsca strzeżone przez ratowników oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Goście przypomnieli również o konieczności stosowania kamizelek ratunkowych podczas pływania sprzętem wodnym oraz o przestrzeganiu regulaminów obowiązujących na akwenach.

            Spotkanie miało charakter edukacyjny i praktyczny. Uczniowie mogli zadawać pytania, a także poznać podstawowe zasady udzielania pomocy osobom znajdującym się w niebezpieczeństwie nad wodą.

            Dziękujemy naszym gościom w osobach: Piotr Socharski, Marcel Kaczyński, Kuba Kowalski za cenną lekcję bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże wszystkim spędzić wakacje radośnie, aktywnie i przede wszystkim bezpiecznie.

        • Bezpieczne wakacje – plakaty uczniów
          • Bezpieczne wakacje – plakaty uczniów

          •  

            W ramach działań promujących bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku uczniowie zawodu technik reklamy oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej, przygotowali plakaty pod hasłem „Bezpieczne wakacje”.

            Uczniowie klasy pierwszej Technik reklamy wykonali swoje prace odręcznie, wykazując się kreatywnością i pomysłowością w przedstawianiu zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Starsi uczniowie zaprojektowali plakaty z wykorzystaniem programów komputerowych, rozwijając swoje umiejętności graficzne i reklamowe.

            Powstałe prace przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji – nad wodą, w górach, na drodze oraz podczas codziennych aktywności. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i ciekawe pomysły, a wszystkim życzymy udanych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

             

            Jolanta Siuda

            Natalia Podlaska

            Nauczyciele przedmiotów zawodowych

        • Warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży
          • Warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży

          • 12.06.2026 r. Powiat Pułtuski podpisał umowę o dofinansowanie zadania pn. „Profilaktyka zachowań ryzykownych i problemów zdrowia psychicznego uczniów szkół ZSZ im. J. Ruszkowskiego oraz ZS im. B. Prusa w Pułtusku oraz wsparcie nauczycieli”.

            W ramach zadania zaplanowane zostały:

            1) warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży ZSZ im. J. Ruszkowskiego (23 grupy po ok 20-30 osób x 3 godz.),

            2) warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży ZS im. B. Prusa ( 6 grup po ok 20-30 osób x 3 godz.),

            3) szkolenie dla Rady Pedagogicznej ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku (1 szkolenie dla ok 40 osób – 4 godziny lekcyjne).

            Termin zakończenia realizacji zadania zgodnie z umową: 31.X.2026 r.

            Zadanie pn. „Profilaktyka zachowań ryzykownych i problemów zdrowia psychicznego uczniów szkół ZSZ im. J. Ruszkowskiego oraz ZS im. B. Prusa w Pułtusku oraz wsparcie nauczycieli” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

            #Mazowszepomaga

            #programywsparcia

            #mazowszedlazdrowiapsychicznego

        • Spotkanie z przedstawicielem Policji
          • Spotkanie z przedstawicielem Policji

          • W ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z mł. asp. Magdaleną Bielińską z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

            Podczas prelekcji funkcjonariuszka omówiła konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań osób nieletnich, zwracając szczególną uwagę na zjawisko demoralizacji oraz odpowiedzialność za hejt i cyberprzemoc w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie zagrożenia wiążą się z jazdą rowerem, hulajnogą czy motocyklem bez kasku ochronnego oraz pod wpływem substancji psychoaktywnych.

            Istotnym elementem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz omówienie zagrożeń związanych z korzystaniem ze stron internetowych przeznaczonych dla osób pełnoletnich. Prelekcja stanowiła cenną lekcję odpowiedzialności i bezpieczeństwa, a przekazane informacje z pewnością przyczynią się do podejmowania przez młodzież bardziej świadomych i bezpiecznych decyzji.

            Dziękujemy mł. asp. Magdalenie Bielińskiej za poświęcony czas, przekazaną wiedzę oraz cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej młodzieży. Mamy nadzieję, że zdobyte informacje pomogą uczniom podejmować świadome i bezpieczne decyzje w codziennym życiu.

            Agnieszka Dyl

        • Bezpieczne posługiwanie się bronią
          • Bezpieczne posługiwanie się bronią

          • Podczas zajęć edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie z klas pierwszych poznawali zasady bezpiecznego posługiwania się bronią krótką i długą. Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem nowo zakupionej mobilnej strzelnicy, która cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży.

            Uczniowie z zaangażowaniem doskonalili umiejętności strzeleckie, ćwicząc koncentrację, precyzję oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Nowoczesna pomoc dydaktyczna sprawia, że nauka staje się ciekawsza i bardziej atrakcyjna.

            Agnieszka Dyl

        • Słowa mają moc
          • Słowa mają moc

          • SŁOWA MAJĄ MOC. Wybieraj życzliwość. Nie hejtuj, nie obrażaj innych, nie udostępniaj krzywdzących treści, gdy widzisz problem – reaguj!

            SZACUNEK ŁĄCZY. Nie wykluczaj! Bezpieczna szkoła, to szkoła pełna szacunku. Życzliwe słowa budują bezpieczeństwo.

            W ramach TYGODNIA DLA BEZPIECZEŃSTWA zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo psychologiczne. Prezentujemy film autorstwa naszych uczennic, podkreślający wagę i znaczenie życzliwości i szacunku do drugiej osoby.

            Scenariusz i montaż – Maria Kupis, nagranie – Wiktoria Wdowińska. Wystąpiły: Hanna Razuwajew, Maria Kupis, Paulina Filipkowska.   

        • Bezpieczne wakacje
          • Bezpieczne wakacje

          • 15 czerwca 2026 r. w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa odbyło się spotkanie z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, którzy przypomnieli młodzieży najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, na drodze oraz w codziennych sytuacjach. Poruszane były m. in. tematy:

            - jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk,

            - dlaczego warto nosić kamizelkę ratunkową,

            - jak reagować w sytuacjach zagrożenia,

            - jak unikać niebezpieczeństw na drodze.

            Pamiętajmy – bezpieczeństwo to podstawa udanych wakacji!

            Broszura bezpieczne wakacje.pdf

        • Od wizji do realizacji
          • Od wizji do realizacji

          • 🏫🏀⚽️ Od wizji do realizacji! 💪✨

            Tak wyglądają zmiany, które zaszły u nas w ostatnim czasie.

            Na zdjęciach można zobaczyć porównanie „przed” i „po” – od pustej przestrzeni i placu budowy do nowoczesnej infrastruktury sportowej, z której dziś korzystają nasi uczniowie 👨🏻‍🎓👩🏻‍🎓.

            Bez filtrów i bez ingerencji sztucznej inteligencji. To realny efekt pracy, zaangażowania oraz inwestycji w naszą szkołę i rozwój aktywności fizycznej 🤸🏻‍♂️.

            Czasem warto spojrzeć wstecz, żeby zobaczyć, jak dużą drogę udało się przejść 😊💪🏻.

            Boisko szkolne wielofunkcyjne Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa może być udostępnione społeczności lokalnej - zorganizowanym grupom dzieci, młodzieży, dorosłych, wyrażających chęć do skorzystania z w/w obiektu sportowego tylko za zgodą Dyrekcji Szkoły, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu skorzystania z w/w boiska wielofunkcyjnego.

            Boisko może być dostępne także, dla osób niepełnosprawnych, w szczególności dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

        • Praktyki zawodowe uczniów Zespołu Szkół
          • Praktyki zawodowe uczniów Zespołu Szkół

          • W drugim półroczu roku szkolnego 2025/2026, w okresie od lutego do maja, uczniowie klas trzecich i czwartych Technikum w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku realizowali praktyki zawodowe. Był to ważny etap kształcenia, umożliwiający zdobywanie doświadczenia zawodowego oraz doskonalenie umiejętności praktycznych w rzeczywistych warunkach pracy.

            W praktykach uczestniczyli uczniowie kształcący się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik reklamy, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik usług fryzjerskich. Podczas praktyk młodzież miała okazję wykorzystać wiedzę zdobytą w szkole, poznać specyfikę pracy w wybranych branżach oraz rozwijać kompetencje niezbędne na współczesnym rynku pracy.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim pracodawcom i instytucjom, które przyjęły naszych uczniów na praktyki zawodowe. Dzięki Państwa zaangażowaniu, życzliwości i wsparciu młodzież mogła zdobyć cenne doświadczenie oraz lepiej przygotować się do przyszłej pracy zawodowej. Współpraca szkoły z lokalnymi przedsiębiorcami i zakładami pracy jest niezwykle ważnym elementem procesu kształcenia zawodowego i przyczynia się do podnoszenia jakości edukacji naszych uczniów.

            Dziękujemy za okazane zaufanie i liczymy na dalszą owocną współpracę.

             

            Anna Wójcik- kierownik szkolenia praktycznego

        • Próbny egzamin zawodowy pierwszoklasistów
          • Próbny egzamin zawodowy pierwszoklasistów

          • Uczniowie klasy I technik żywienia 👩‍🍳👨‍🍳po raz pierwszy zmierzyli się z próbnym egzaminem zawodowym, który czeka ich na koniec trzeciej klasy. Zadaniem pierwszoklasistów było samodzielne przygotowanie dwóch porcji gulaszu wieprzowego, placków ziemniaczanych oraz surówki z kiszonej kapusty, a następnie estetyczne zaprezentowanie gotowych potraw.

            Każdy uczeń pracował indywidualnie, dzięki czemu mógł sprawdzić swoje umiejętności w praktyce i poczuć atmosferę prawdziwego egzaminu zawodowego. Jak na pierwszy raz, poradzili sobie naprawdę świetnie! 👏

            Oczywiście pojawiły się drobne błędy, ale właśnie po to organizujemy takie próby — aby wyciągać wnioski, uczyć się na nich i z każdą kolejną pracą być jeszcze lepszym.

            Przemek Bednarz – nauczyciel przedmiotów zawodowych

        • Dzień Matki
          • Dzień Matki

          • Dzień Matki to jedno z najbardziej poruszających świąt w roku. To moment, w którym zatrzymujemy się na chwilę, by docenić osobę, która często jest pierwszym i najważniejszym przewodnikiem w naszym życiu. Rola matki w życiu dziecka wykracza daleko poza codzienną opiekę – to fundament emocjonalny, na którym buduje się poczucie bezpieczeństwa, wartości i miłości.

            Jednak Dzień Matki to nie tylko czas radości i wdzięczności. To również moment refleksji nad tymi, którzy z różnych powodów nie mają matki. Brak matki pozostawia w życiu dziecka pustkę, której nie da się łatwo wypełnić. Może wiązać się z poczuciem osamotnienia, tęsknoty i niezrozumienia. Tęsknota za kimś, kto mógłby wysłuchać, przytulić czy po prostu być obok, bywa bardzo silna – szczególnie w momentach ważnych życiowych wydarzeń.

            Z okazji Dnia Matki prezentujemy piękną, wzruszającą piosenkę autorstwa naszej uczennicy. Piosenkę o tęsknocie za miłością matki, potrzebie bycia kochanym i zauważonym, a także o bólu, który towarzyszy tym emocjom.

            Dzień Matki był również okazją do stworzenia na lekcji informatyki wyjątkowej niespodzianki z okazji Dnia Mamy. Korzystając z programu Canva uczniowie wykonali piękne kartki, w których wyrazili swoją wdzięczność i miłość za wszystko, co ich Mamy dla nich robią. Była to nie tylko okazja do rozwijania umiejętności cyfrowych, ale także do okazania uczuć i docenienia najbliższych.

        • „Złap balans – między ruchem a talerzem”
          • „Złap balans – między ruchem a talerzem”

          • W dniach 18–22 maja br. w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku realizowany był projekt profilaktyczno-edukacyjny „Złap balans – między ruchem a talerzem”, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Działanie to wpisuje się w realizację Programu Wychowawczo-Profilaktycznego szkoły, ponieważ kształtowanie prawidłowych nawyków zdrowotnych stanowi niezwykle ważny element wychowania współczesnego człowieka oraz istotny obowiązek szkoły w zakresie edukacji i profilaktyki.

            Projekt realizowany był na wielu płaszczyznach i angażował zarówno uczniów, jak i nauczycieli różnych przedmiotów. Przez cały tydzień młodzież uczestniczyła w działaniach mających na celu uświadomienie, jak ogromny wpływ na zdrowie, samopoczucie i codzienne funkcjonowanie mają aktywność fizyczna oraz prawidłowe odżywianie.

            Nauczyciele wychowania fizycznego podczas swoich zajęć przeprowadzili różnorodne ćwiczenia i aktywności ruchowe, które miały podkreślić znaczenie regularnego ruchu w życiu człowieka. Uczniowie mogli przekonać się, że aktywność fizyczna nie tylko poprawia kondycję i sprawność organizmu, ale również wpływa korzystnie na zdrowie psychiczne, redukuje stres oraz zwiększa poziom energii i motywacji do działania.

            W realizację projektu aktywnie włączyli się również nauczyciele kształcący w zawodach gastronomicznych. Podczas zajęć praktycznych uczniowie przygotowywali zdrowe potrawy- dania główne, przekąski i desery. Była to doskonała okazja do rozwijania umiejętności kulinarnych oraz promowania zdrowych alternatyw żywieniowych. Uczniowie analizowali także skład ciała oraz określali wskaźnik BMI przy użyciu analizatora składu ciała, co pozwoliło im lepiej zrozumieć zależność pomiędzy stylem życia a kondycją organizmu. Pozwoliło również ocenić, z czego dokładnie składa się ciało, co umożliwia precyzyjne śledzenie efektów diety i treningów oraz skuteczniejszą profilaktykę zdrowotną.

            Dodatkową atrakcją były konkursy kulinarne przeprowadzone w klasach pierwszych technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i pobudzały kreatywność uczestników. Było bardzo smacznie, kolorowo, a przede wszystkim kreatywnie i zdrowo!

            Ważnym elementem projektu były także działania realizowane podczas godzin z wychowawcą. Nauczyciele wychowawcy przygotowali ciekawe lekcje poświęcone zdrowemu stylowi życia, podczas których uczniowie rozmawiali o zasadach zdrowego odżywiania, analizowali codzienne nawyki żywieniowe oraz poznawali znaczenie odpowiednio zbilansowanej diety. Uczniowie oglądali prezentacje i filmy edukacyjne, sporządzali zdrowe soki, a także mieli okazję spojrzeć na swoje codzienne wybory żywieniowe z zupełnie nowej perspektywy. Wcielając się w rolę młodych dietetyków i kontrolerów zdrowej żywności, z zaangażowaniem analizowali przekąski, które przynieśli do szkoły. Przy pomocy aplikacji Zdrowe Zakupy sprawdzali ich skład oraz wartość odżywczą, ucząc się świadomego podejmowania decyzji konsumenckich.

            Realizacja projektu „Złap balans – między ruchem a talerzem” była wartościowym przedsięwzięciem edukacyjnym i profilaktycznym. Dzięki różnorodnym działaniom uczniowie mogli zdobyć praktyczną wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia, a także przekonać się, że troska o zdrowie powinna być ważnym elementem codzienności. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia i wiadomości przyczynią się do kształtowania dobrych nawyków oraz świadomych wyborów zdrowotnych w przyszłości.

            Anna Wójcik- kierownik szkolenia praktycznego

        • Sporządzanie ciast drożdżowych
          • Sporządzanie ciast drożdżowych

          • Dziś w klasie I Kucharz królowały wypieki 🍞🍕🍩

            Temat zajęć: Sporządzanie ciast drożdżowych

            Uczniowie przygotowali:

            ✅chałkę drożdżową,

            ✅drożdżówki z serem, jabłkiem i budyniem,

            ✅pizzę z mozzarellą, pieczarkami i salami,

            ✅cynamonowe ślimaczki drożdżowe.

            Jak zwykle klasa wykazała się świetną organizacją pracy, zaangażowaniem i dużymi umiejętnościami kulinarnymi. Wszystko wyszło nie tylko bardzo estetycznie, ale przede wszystkim smacznie🧑‍🍳👏

            Brawo dla całej klasy I K!

             

            Przemek Bednarz – nauczyciel przedmiotów zawodowych

        • Przygotowania do egzaminu praktycznego
          • Przygotowania do egzaminu praktycznego

          • Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia kształcący się w zawodzie kucharz, podczas praktycznej nauki zawodu na przedmiotach „Przygotowanie i wydawanie dań” oraz "Pracownia gastronomiczna", intensywnie przygotowują się do części praktycznej egzaminu zawodowego, który czeka ich już na początku czerwca. Doskonalą swoje umiejętności kulinarne, organizację pracy oraz estetykę podawania potraw, zdobywając cenne doświadczenie potrzebne w przyszłej pracy zawodowej.  

             

            Lidia Przybysz - nauczyciel przedmiotów zawodowych

        • Spotkanie z przedstawicielami PKO Bank Polski SA
          • Spotkanie z przedstawicielami PKO Bank Polski SA

          • 22 maja 2026 r. uczniowie klas 1 TR oraz 1 TŻToT uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami PKO Bank Polski SA oddział w Pułtusku.

            Podczas pierwszej części spotkania zaproszeni goście przybliżyli młodzieży, czym zajmują się banki oraz jakie pełnią funkcje w codziennym życiu. Uczniowie dowiedzieli się, czym są konta bankowe, jakie są ich rodzaje oraz jakie korzyści i możliwości oferują klientom. Omówiono również podstawowe usługi bankowe oraz zasady bezpiecznego korzystania z bankowości.

            W drugiej części spotkania uczniowie zostali podzieleni na grupy i mieli okazję wcielić się w rolę doradców klienta. Każda grupa otrzymała charakterystykę konkretnej osoby i na tej podstawie musiała dobrać odpowiednie konto oraz usługi bankowe, dostosowane do jej potrzeb. Zadanie to pozwoliło uczniom wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce oraz lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania banków.

            Serdecznie dziękujemy przedstawicielom banku za spotkanie pełne wiedzy, praktycznych informacji oraz ciekawostek.

            Agnieszka Dyl

        • Złap balans pomiędzy ruchem a talerzem
          • Złap balans pomiędzy ruchem a talerzem

          • 🏃‍♂️⚽🍎W ramach projektu profilaktycznego „Złap balans między ruchem a talerzem” podczas zajęć wychowania fizycznego przeprowadziliśmy różnorodne formy aktywności ruchowej, promujące zdrowy styl życia oraz świadome dbanie o własne zdrowie.

            💪Uczniowie uczestniczyli w grach zespołowych, zajęciach tanecznych oraz ćwiczeniach i aktywnościach realizowanych w terenie. Szczególny nacisk został położony na ruch☀️, dobrą zabawę oraz budowanie świadomości jak ważne są codzienna aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie.

            Celem zajęć było pokazanie młodzieży, że zdrowe nawyki można budować w ciekawy, aktywny i przyjemny sposób 👟😊

            Nauczyciele wychowania fizycznego

        • Różnorodne potrawy z kurczaka
          • Różnorodne potrawy z kurczaka

          • 👨‍🍳Klasa II Kucharz – zajęcia kulinarne poza programem 🍗🧇

            Dzisiejsze zajęcia miały wyjątkowy charakter i odbyły się poza standardowym programem nauczania. Uczniowie klasy II Kucharz przygotowali różnorodne potrawy z kurczaka, wykazując się kreatywnością, zaangażowaniem i dużymi umiejętnościami kulinarnymi.

            Na słodkie zakończenie dnia powstały również chrupiące gofry z bitą śmietaną i świeżymi owocami. 🍓✨

            To były zajęcia pełne pasji, dobrej współpracy i świetnej atmosfery. Brawo dla całej klasy! 👏

            Przemek Bednarz – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych

        • Sporządzanie ciasta półkruchego
          • Sporządzanie ciasta półkruchego

          • Klasa I Kucharz🧑‍🍳👩‍🍳

            Temat: Sporządzanie ciasta półkruchego🥞

            Uczniowie przygotowali tarty o smaku:

            ✅Twaróg z kajmakiem i borówkami,

            ✅Jabłko z cynamonem,

            ✅Budyń waniliowy z truskawkami,

            ✅Budyń czekoladowy.

             

            Przemek Bednarz – nauczyciel przedmiotów zawodowych